Sebamed Baby & Kids Spesialkrem (100 ml) er en klinisk og dermatologisk testet problem- og beskyttelseskrem, spesielt utviklet for å gi intensiv pleie, rask lindring og dyp fuktighet til tørr, sår eller irritert barnehud. Siden barns hudbarriere ikke er fullt utviklet, mister den raskere fuktighet og er mer sårbar for ytre påvirkninger som kulde, tørr luft og friksjon fra bleier. Dette produktet skiller seg ut ved å støtte utviklingen av hudens naturlige syrekappe med en hudnøytral pH-verdi på nøyaktig 5,5. Formelen danner en pustende, men effektiv barriere som beskytter bindevevet uten å tette porene.
Den rike kremen er beriket med høye konsentrasjoner av pantenol (provitamin B5) og allantoin, to veldokumenterte ingredienser som stimulerer cellefornyelsen, demper rødhet og fremskynder hudens egen helingsprosess ved lette skader eller risser. Naturlig kamilleekstrakt og lipider virker beroligende på huden og fjerner den ubehagelige kløen som ofte følger med tørrhet. Kremen er helt fri for parabener, mineraloljer, silikoner og fargestoffer, noe som minimerer risikoen for allergi. Den er det perfekte valget til daglig pleie av såre barnekinn om vinteren, tørre partier på kroppen, eller som en forebyggende og behandlende sinkfri krem mot bleieutslett og rødhet i hudfolder.
Viktig informasjon om bruk:
- Smør et tynt lag med krem forsiktig på de utsatte eller såre hudområdene etter behov, eller ved hvert bleieskift.
- Ved bruk som kuldekrem: Påfør kremen på barnets kinn omtrent tjue minutter før dere går ut i kaldt vær.
- Kremen trekker godt inn i huden, svir ikke på såre områder, og etterlater en smidig og elastisk beskyttelseshinne.
- Kan trygt brukes daglig fra barnets aller første leveuker, og passer også utmerket for voksne med eksemhud.
Spesialkremen leveres i en praktisk tube på 100 ml som er enkel å ta med i stellebagen og sikrer en nøyaktig dosering.
Ingredienser og innhold per gram:
- Aktiv teknologi: Pantenol, Allantoin, Kamilleekstrakt (reparerende pleie) og pH 5,5 (hudbarriere-støtte).
- Ingredienser: Aqua, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Panthenol, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butyrospermum Parkii Butter, Allantoin, Chamomilla Recutita Flower Extract, Sodium Lactate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate.