Lett og hurtigabsorberende fuktighetslotion for atopisk og tørr hud
A-Derma Exomega Control Emollient Lotion (200 ml) gir intensiv, flytende pleie til hud med tendens til atopi og moderat tørrhet. Med den letteste konsistensen i Exomega-serien er den ideell for daglig bruk i de varmere månedene, eller for deg som ønsker en fuktighetskrem som trekker inn umiddelbart uten å klisse.
Hvorfor velge A-Derma Exomega Control Lotion?
- Lett og flytende tekstur: Kremen har en tynnere konsistens enn Cream og Balm, noe som gjør den ekstra enkel å smøre ut over større områder på kroppen.
- 24-timers kløestillende effekt: Inneholder unikt Rhealba® havrekim-ekstrakt som roer ned hudirritasjoner og reduserer trangen til å klø etter kun én påføring om dagen.
- Styrker og beskytter: Beriket med Filaxerine® (Omega-6) og Vitamin B3 som hjelper huden med å reparere, styrke og gjenoppbygge sin naturlige beskyttelsesbarriere.
- Steril og trygg formel: Laget med 95 % naturlige ingredienser. Produktet er sterilt produsert (Cosmétique Stérile) og er helt fri for parfyme og konserveringsmidler.
Slik bruker du produktet:
Påføres ren og tørr hud én gang om dagen, eller etter behov. Masser lett inn over hele kroppen eller ansiktet. For best resultat anbefales det å rense huden med A-Derma Exomega Control dusjolje før påføring.